Loading...
Biografie2019-01-20T16:27:19+00:00

Narodil jsem se v roce 1989, kdy se děly velké věci. Takže jsem ještě pamětník komunistické doby, která ten rok naštěstí vzala za své. Doma už mě netrpělivě vyhlížela moje tehdy dvouletá ségra.

Do školy jsem začal chodit u nás v Sedlčanech, a protože mi to celkem šlo, v 5. třídě jsem přestoupil na sedlčanské gymnázium. V té době mě víc než škola bavily všechny míčové sporty, hlavně basketbal nebo volejbal, což mi zůstalo dodnes.

U nás doma se už dost dlouho všechno točí kolem Dakaru. Taťka ho jel poprvé už v roce 2003. Vytáhl z kopřiv starou liazku, opravil si ji a vyrazil. To se ještě jezdilo v Africe.

Já jsem ale v té době měl jiné priority… V 19 letech jsem s kamarádem na rok odletěl do Austrálie, abych si zlepšil angličtinu. Po návratu jsem se vrhnul na vysokou školu Unicorn College a vybojoval titul Bc. Vzdělání bylo pro mě i pro rodiče na prvním místě, jinak by mě na Dakar nepustili.

Když mi bylo 21, konečně jsem si mohl udělat řidičák na kamion. Hned jak jsem ho obdržel, odřídil jsem tátovu závodní liazku do Ruska a během rally mu dělal navigátora.

Na Dakaru jsem poprvé startoval v roce 2013, jako navigátor Vlasty Vildmana. Ale postupem času už mě navigování tolik nebralo, chtěl jsem prostě řídit.

A tak to celé začalo…

V roce 2015 jsem se stal historicky nejmladším pilotem kamionu na Rallye Dakar. Bylo mi 24 let. Bohužel, v mém prvním ročníku jsem musel odstoupit už v 6. etapě. Od té doby se ale každý rok posouvám pořadím vzhůru. Letos jsem dojel pátý. A věřím, že to tak bude pokračovat, že brzy překonám tátu. Ten v roce 2010 skončil na 4. místě, což je dodnes nejlepší výsledek české kamionové posádky na Dakaru v Jižní Americe.

S tátou jsme za ta léta vybudovali profesionální dakarský tým Big Shock Racing, stavíme nové závodní stroje, na Dakar s námi jezdí i další jezdci, kteří mají touhu postavit se na start netěžšího závodu na světě, pořádáme akce pro naše fanoušky a adrenalinové eventy pro firmy.

Výsledky & Ocenění

DAKAR JE NEJTĚŽŠÍ RALLY NA SVĚTĚ