Narodil jsem se v roce 1989, kdy se děly velké věci a komunistické časy ten rok naštěstí vzaly za své. Do školy jsem chodil u nás v Sedlčanech a 5. třídě přestoupil na místní gymnázium. Víc než škola, mě ale tenkrát bavily všechny míčové sporty, hlavně basket a volejbal.

U nás doma už se dost dlouho všechno točí kolem Dakaru. Táta ho jel poprvé v roce 2003. Vytáhl z kopřiv starou liazku, opravil si ji a vyrazil. To se ještě jezdilo v Africe. Já jsem ale v té době měl jiné zájmy. V 19 letech jsem s kamarádem na rok odletěl do Austrálie, abych si zlepšil angličtinu a po návratu vystudoval vysokou školu Unicorn College. Vzdělání bylo u nás v rodině na prvním místě, bez něj by mě rodiče na Dakar nepustili.

Řidičák na kamion jsem si proto udělal až v jednadvaceti. Jakmile jsem ho měl v kapse, odřídil jsem tátovu závodní liazku do Ruska a tam ho navigoval. Na Rallye Dakar jsem poprvé startoval v roce 2013, jako navigátor Vlasty Vildmana. Navigace je dobrá zkušenost, ale postupem času jsem chtěl řídit. A tak to celé začalo…

V roce 2015 jsem se stal historicky nejmladším pilotem kamionu na Dakaru. Bylo mi 24 let. Při mém prvním startu jsem musel odstoupit v 6. etapě. Ale už o tři roky později jsem dojel pátý. A věřím, že další zlepšení mám ještě před sebou a jednou překonám tátu. Ten v roce 2010 skončil na 4. místě, což je dodnes nejlepší výsledek české kamionové posádky na Dakaru v Jižní Americe.

Společně s tátou také budujeme profesionální dakarský tým Big Shock Racing a prostřednictvím projektu Rent Me Dakar umožňujeme i dalším jezdcům startovat v legendárním závodu. Stavíme nové závodní stroje, pořádáme auto-moto eventy pro firmy.

Díky Dakaru jsem silnější, mám spoustu neuvěřitelných zážitků, dokážu i ve vypjatých situacích udržet chladnou hlavu, mám kolem sebe lidi, na které se můžu spolehnout. A myslím, že to nejlepší mě teprve čeká…

Výsledky & Ocenění

DAKAR JE NEJTĚŽŠÍ RALLY NA SVĚTĚ