Narodil jsem se v roce 1989, kdy se děly velké věci a komunistické časy ten rok naštěstí vzaly za své. Do školy jsem chodil v Sedlčanech a v 5. třídě přestoupil na místní gymnázium. Víc než škola mě tenkrát bavily všechny míčové sporty, hlavně basket a volejbal.

U nás doma se dost dlouho všechno točí kolem Dakaru. Táta poprvé závodil v roce 2003. Vytáhl z kopřiv starou liazku, opravil si ji a vyrazil do Afriky na Dakar. Já jsem ale v té době měl jiné zájmy. V 19 letech jsem na rok odletěl do Austrálie, abych si zlepšil angličtinu. A po návratu jsem vystudoval Unicorn College. Vzdělání bylo v naší rodině vždycky na prvním místě, bez něj by mě rodiče na Dakar nepustili.

Řidičák na kamion jsem si proto pořídil až v jednadvaceti. Jakmile jsem ho měl v kapse, odřídil jsem tátovu závodní liazku do Ruska a tam ho navigoval během závodu. Na Rallye Dakar jsem poprvé startoval v roce 2013, jako navigátor Vlasty Vildmana. Byla to dobrá zkušenost, ale já chtěl řídit. A tak to celé začalo…

V roce 2015 jsem se stal historicky nejmladším pilotem kamionu na Dakaru. Bylo mi 24 let. Při mém prvním startu jsem musel odstoupit v 6. etapě. Ale už o tři roky později jsem dojel jako 5. nejrychlejší. A o další dva roky později jsem umístění v TOP 5 zopakoval. Věřím, že další zlepšení mám před sebou a jednou překonám tátu. Ten v roce 2010 vybojoval 4. místo, což je dodnes nejlepší výsledek české kamionové posádky na Dakaru v Jižní Americe.

Společně s tátou také budujeme náš profesionální dakarský tým Big Shock Racing a prostřednictvím projektu Rent Me Dakar umožňujeme i dalším jezdcům startovat v legendární rally. Stavíme nové závodní stroje, pořádáme auto-moto eventy pro firmy a talk show Posedlí Dakarem.

Díky Dakaru jsem silnější, mám spoustu neuvěřitelných zážitků, dokážu i ve vypjatých situacích udržet chladnou hlavu, mám kolem sebe lidi, na které se můžu spolehnout. A vše, co dělám, mě neuvěřitelně baví…

Výsledky & Ocenění

DAKAR JE NEJTĚŽŠÍ RALLY NA SVĚTĚ