Loading...
Biografie 2018-02-11T19:58:20+00:00

Narodil jsem se v roce 1989, takže jsem vlastně ještě pamětník komunistické doby… No i když si z toho vlastně nic nepamatuji…  Doma už mně netrpělivě vyhlížela moje tehdy dvouletá ségra, do školy jsem začal chodit u nás v Sedlčanech, a jelikož jsem byl průměrně lepší student, tak jsem v 5. třídě přestoupil na Sedlčanské gymnázium. V té době mne kromě školy bavili všechny míčové sporty, hlavně však basketbal nebo volejbal, což mi zůstalo do teď. I teď si několikrát týdně zahraju basket, což je výborné odreagování od všedních starostí.

U nás doma se to již dlouho točilo kolem Dakaru, protože taťka jel poprvé v roce 2003. To se ještě jezdilo v Africe.

Já jsem však měl jiné priority… V 19 letech jsem s kamarádem na rok odletěl do Austrálie, abych si zlepšil svou angličtinu, nebo spíš se ji naučil. Po návratu jsem se vrhnul na vysokou školu Unicorn College a získal jsem titul Bc. Vzdělání bylo pro mne i pro mého tátu na prvním místě, jinak by mě do kamiónu nepustil…

Ve svých 21 letech jsem si konečně mohl udělat řidičák na kamión a hned jsem vyrazil do Ruska, kam jsem tenkrát odřídil tátovu závodní Liazku a tam mu dělal navigátora. Na Dakaru jsem poprvé startoval v roce 2013 jako navigátor Vlasty Vildmana.  To byl začátek v kamionech, ale postupem času už mě navigování tolik nebralo, chtěl jsem prostě řídit a tak jsme to zkusili.

A tak to celé začalo…

V roce 2015 jsem se stal historicky nejmladším pilotem kamiónu na Dakaru. Bylo mi tehdy 24 let. Bohužel jsme museli odstoupit již v 6 etapě.

Od té doby se však každý rok posouvám pořadím nahoru. Tak věřím, že to tak bude pokračovat i nadále a brzy již překonám výsledek svého taťky, který v roce 2010 skončil na 4. místě. To je doposud nejlepší výsledek české posádky kamiónu na Dakaru v Jižní Americe.

Výsledky & Ocenění

DAKAR JE NEJTĚŽŠÍ RALLY NA SVĚTĚ